Valószínűleg mindenki találkozott már azzal a kellemetlen szituációval, amikor elfogy az ihlete, nincs több gondolata és leblokkol. Velünk, szövegírókkal ez többször megesik, mint azt a laikusok gondolnák. Pláne, hogy ha egy nagyobb, például egy többszáz vagy többezer cikkes projektről van szó…
Miért kell szöveg a weboldalra?
Egy weboldal szövegezését, legyen szó blogcikkről, landoló- vagy kategóriaoldalról, minden esetben javasoljuk ügyfeleink számára. A releváns, SEO-optimalizált szöveges tartalmakkal magabiztosan kerülhetünk előrébb a keresőmotorok találati listáján, ezáltal nagyobb forgalomra és több bevételre szert téve. Ám, ha szorít az idő, fogynak témák, csökken az energiánk – szinte lehetetlennek érezzük, hogy minőségi tartalmakat gyártsunk.
Szövegírás mesterséges intelligenciával
Itt jön képbe a mesterséges intelligencia (pl. ChatGPT) adta lehetőségek széles tárháza! Ha okosan használod, időt és energiát tudsz megtakarítani a folyamatok automatizálása során. A szövegírásnál tartalmi ötleteket gyűjthetsz, hogy miről érdemes írnod, mik a népszerű lekérdezések a témában. A releváns kulcsszavak valódi támpontokat adtak a tartalomírás során. Segítséget kaphatsz a szövegek optimalizálásához, mint például, hogy milyen metaadatokat adj meg. Konkrét szövegeket is tudsz generálni, mint például szövegvázlatokat és szövegrészleteket.
Az AI hiányosságai
De ne feledd, a mesterséges intelligenciának is megvannak a maga korlátai! Az épkézláb, értelmes vagy inkább annak tűnő válaszok sokszor megtévesztőek lehetnek a korrekt szerkezet és a meggyőző megfogalmazás miatt. Ugyanis az AI-nak gyakran elavult ismeretei vannak. A kreativitása is betáplált, még nem az igazi. Meghökkentő tárgyi tévedéseket produkálhat, „hallucinálhat”. Úgy ír érzelmekről, hogy még sosem élte meg azokat és nem is fogja. Előfordul, hogy téves következtetésekre jut.